Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Świadectwo kwalifikacji zawodowej > Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona na przewóz rzeczy lub osób

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona na przewóz rzeczy lub osób

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona na przewóz rzeczy lub osób

Kurs na przewóz rzeczy lub osób dla kandydatów na kierowców zawodowych, którzy ukończyli już kurs kwalifikacyjny w zakresie jednego bloku programowego, ale zamierzają wykonywać przewóz drogowy pojazdem, do którego prowadzenia jest potrzebne prawo jazdy innej kategorii.

Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną dotyczy osób które:
  • posiadają już kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną w zakresie przewozu rzeczy, a chcą uzyskać uprawnienia w zakresie przewozu osób i ukończyły 23 lata;
  • posiadają już kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną w zakresie przewozu osób, a chcą uzyskać uprawnienia w zakresie przewozu rzeczy i ukończyły 21 lat.

Kurs przeznaczony jest oczywiście dla osób, które posiadają prawo jazdy wydane po:

  • 10 września 2009 roku dla kategorii C1 lub C
  • 10 września 2008 roku dla kategorii D1 lub D
Wymagania dla kursantów przystępujących do kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyśpieszonej

Warunkiem przystąpienia do kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną jest posiadanie świadectwa kwalifikacji zawodowej, wydanego przez uprawnionego wojewodę w zakresie kwalifikacji wstępnej lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.

Zakres kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną

a) 32,5 godziny zajęć teoretycznych oraz
b) 2,5 godziny zajęć praktycznych;

Miejsce szkolenia i egzaminu państwowego

ABC-Szkolenia
ul. Modlińska 6
03-216 Warszawa
Tel. 531700182

Uwaga!  Organizujemy badania lekarskie i psychologiczne na miejscu dla naszych kursantów.

Egzamin po kursie kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej.

Egzamin państwowy po kursie na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną

Ukończenie kursu w zakresie kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej pozwala na przystąpienie do egzaminu państwowego organizowanego przez ośrodek szkolenia. Komisję egzaminacyjną powołuje wojewoda odpowiedni ze względu na miejsce prowadzenia szkolenia.
Egzamin państwowy po kursie na kwalifikację wstępną uzupełniająca przyśpieszoną ma formę testu i składa się z 10 pytań testowych w zakresie części specjalistycznej, odpowiedniej do określonej kategorii prawa jazdy (wszystko zależy od tego, czy chcemy zdobyć uprawnienia na przewóz rzeczy, czy na przewóz osób).
Pytania testowe mają charakter zamknięty, są pytaniami jednokrotnego wyboru.

 Testy na egzaminie są w języku polskim lub języku rosyjskim. Żeby uzyskać pozytywny wynik na teście należy udzielić co najmniej 5 poprawnych odpowiedzi w ramach części specjalistycznej.
W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku na egzaminie, uczestnik otrzymuje od komisji świadectwo kwalifikacji zawodowej.

Jakie uprawniena uzyskuje kursant?

Uzyskane uprawnienia po kursie na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną:

Po zdanym egzaminie na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną, kursant otrzymuje świadectwo kwalifikacji zawodowej, którego kopię oraz kopię badań lekarskich i psychologicznych ma obowiązek dostarczyć do wydziału komunikacji odpowiedniego ze względu na miejsce zamieszkania, celem uzyskania wpisu w prawa jazdy kodu 95, data ważności w rubryce 12 prawa jazdy. Wpis 95 potwierdza uzyskanie uprawnień do pracy na stanowisku kierowcy zawodowego w zakresie zdanego egzaminu państwowego.

Czy po ukończonym szkoleniu okresowym można przystąpić do kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną?

Podstawowym warunkiem przystąpienia do kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną jest posiadanie świadectwa kwalifikacji zawodowej wydanego przez uprawnionego wojewodę.

Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną dla przewozu rzeczy obejmuje:

Szkolenie zaawansowane w racjonalnej jeździe, z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa (m.in. umiejętność ładowania pojazdu zgodnie z istniejącymi przepisami BHP, umiejętność optymalizacji zużycia paliwa).
Poznawanie przepisów (m.in. związanych z przewozem towarów w kwestii uzyskania licencji, umów międzynarodowych, dokumentacji specjalnej).
Bezpieczeństwo, obsługę i logistykę w zakresie ruchu drogowego i środowiska (m.in. w zakresie uwarunkowań ekonomicznych w zakresie przewozu drogowego).

Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną dla przewozu osób obejmuje:

Szkolenie zaawansowane w racjonalnej jeździe, z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa (m.in. umiejętność optymalizacji w zakresie zużycia paliwa, umiejętność zagwarantowania pasażerom bezpiecznej podróży i komfortu).
Poznawanie przepisów (m.in. odpowiadających za regulację przewozu pasażerów).
Bezpieczeństwo, obsługa i logistyka w kwestii ruchu drogowego i środowiska.

Cena kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej Cena zawiera: szkolenie, materiały edukacyjne, egzamin państwowy, poczęstunek: kawa, herbata, ciastka. Do podanej ceny należy doliczyć badania lekarskie i psychologiczne, które można wykonać na miejscu w naszym ośrodku. 1000 pln
Termin szkolenia do ustalenia (+48) 531 700 182
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.
warto sprawdzićPowiązane usługi

Psychotechnika

Psychotechnika Chcesz uzyskać prawo jazdy? A może zamierzasz zostać kierowcą zawodowym? Zanim odbierzesz niezbędny dokument uprawniający do kierowania odpowiednim pojazdem, musisz przejść...

Bezpłatne szkolenia

Szkolenia bezpłatne dla osób bezrobotnych Jesteś osobą bezrobotną, dla której nie ma obecnie miejsca na rynku pracy? Skorzystaj ze szkoleń indywidualnych dla...

Szkolenie okresowe na przewóz rzeczy lub osób

Szkolenie okresowe kierowców na przewóz rzeczy lub osób Szkolenie okresowe (potocznie: kurs na przewóz rzeczy lub osób / kod 95) to kurs kończący się wydaniem...

Kurs ADR dla kierowców

Kurs ADR dla kierowców dotyczy: Kierowców zawodowych, którzy chcą uzyskać uprawnienia ADR i których uprawnienia wygasły ( dla tych osób przygotowaliśmy kursy...

Jazdy doszkalające ciągnikiem siodłowym z naczepą

Jazdy doszkalające ciągnikiem siodłowym z naczepą Jazda ciągnikiem siodłowym z naczepą jest umiejętnością niezbędną w życiu każdego kierowcy zawodowego. Manewrowanie pojazdem członowym...

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika

Szkolenie na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w zakresie przewozu rzeczy z rozszerzeniem o przewóz osób Certyfikat Kompetencji Zawodowych to dokument niezbędny dla każdego...

Abc Szkolenia

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Copyright © ABC Szkolenia | 2021